Історія школи

Навчальний заклад розпочав свою історію 1 вересня 1995 року. З 2002 року відповідно до рішення виконкому Полтавської міської ради шляхом злиття загальноосвітньої школи № 16 та дитячого садочка № 5 школа почала носити назву – навчально-виховне об’єднання, яка в 2004 році була змінена на навчально-виховний комплекс (ЗНЗ – ДНЗ) № 16.

VDQWGzAK2Yo     На сьогоднішній день в НВК виховуються і навчаються 883 дитини (680 учнів та 203 вихованці дошкільного відділення), з яких сформовано 24 класи та 6 груп дошкільного відділення.

До послуг дітей відкриті затишні, сучасно обладнані кабінети, 2 спортивні зали, хореографічний зал, 2 комп’ютерні кабінети, бібліотека з читальним залом, їдальня, медичний і стоматологічний кабінети, майстерня кулінарії, майстерня з пошиття одягу, майстерня з обробки деревини, поле зі штучним покриттям для міні-футоболу.

Багато років ведуть дітей стежинами знань 60 талановитих, досвідчених педагогів, серед яких 2 – відмінники освіти України, 4 – нагороджені грамотами МОН України, 2 – нагороджені Почесним нагрудним знаком мера міста, 10 – мають звання «вчитель-методист», 2 – «старший учитель», 25 педагогів вищої кваліфікаційної категорії.

Протягом 20 років навчальний заклад очолює досвідчений, творчий, креативний керівник Явтушенко В.І. Особливістю навчального закладу є те, що Полтавський НВК № 16 під одним дахом об’єднав три освітні вікові ланки (дошкільну – початкову – середню), що  працюють у тісному взаємозв’язку, створюючи єдиний соціально-педагогічний простір для успішного творчого розвитку дошкільника та школяра.

Із 2013 року колектив дошкільного відділення та з 2014 року початкова школа співпрацює з лабораторією дошкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України в науково-експериментальній роботі «Базові духовно-моральні  цінності: сутність та засоби виховання старших дошкільнят.

Dc723ghna-w   Із 2014 року в НВК впроваджується проект «Практика реалізації перспективності та наступності між дошкільним відділенням та школою» в рамках Всеукраїнського проекту «НВК майбутнього».

У травні 2014 року на базі НВК був проведений міський семінар заступників директорів з початкової освіти та методистів дошкільних навчальних закладів «Системний підхід до забезпечення наступності між ДНЗ та школою», у ході якого були проведені інтегровані заняття та бінарні уроки з вихованцями дошкільного відділення та учнями перших класів.

За 20 років існування навчального закладу 56 учнів за високий рівень навчальних досягнень були нагороджені золотими та срібними медалями.

За кількістю переможців II етапу Всеукраїнських учнівських предметних  олімпіад уже декілька років навчальний заклад посідає почесне 2-3 місце серед загальноосвітніх шкіл м. Полтави.

25 вересня 2004 року в НВК відбулася важлива подія – відкриття міні-футбольного поля зі штучним покриттям. Незабутньою подією в історії школи стала зустріч із визначними діячами українського футболу – головним тренером збірної України з футболу Олегом Блохіним та президентом федерації футболу України Григорієм Суркісом, призером Олімпійських ігор у метанні молота Олександром Крикуном.

ALIM  У травні 2015 року відбулася зустріч із зіркою світової величини, неодноразовим чемпіоном України, Європи, світу, майстра спорту з тайбоксу, випускника НВК 2012 року Набієва Аліма. Відео

Пам’ятною подією в історії навчального закладу стало 9 листопада 2012 року, коли стартував ІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, відкриття якого відбулося в Полтаві, на базі НВК №16.

Прилучення до високого світу мистецтва в НВК відбувається і через зустрічі із творчими людьми. Незабутні приємні враження в серцях дітей і дорослих залишили виступи нашої талановитої землячки, заслуженої артистки України Наталії Май та соліста групи «Фрістайл» С. Кузнєцова.

Duet    Творча співпраця в художній самодіяльності між учителями й учнями в НВК розпочалася зі шкільного конкурсу «Танці із зірками» (2008 р.), у якому танцювальні пари (учитель та учень) демонстрували свої таланти. А успішним продовженням став міський фестиваль-конкурс «Творчий дует». Протягом чотирьох років пісенно-хореографічні композиції у виконанні учнів та педагогів здобували перемоги.

На сьогодні одним із пріоритетних, найважливіших завдань у навчальному закладі є національно-патріотичне виховання. Педагоги виховують в учнів національну свідомість, активну громадянську позицію, любов до Батьківщини. Учнівський та педагогічний колективи всіляко допомагають воїнам Української армії – учасникам АТО на Донбасі. Не залишилися осторонь цієї важливої справи і випускники НВК 2015 року. Учні 11-А класу вирішили відмовитися від святкування неофіційної частини випускного вечора, а кошти передати на допомогу  пораненому бійцю, майже їхньому ровеснику Клепачу Костянтину.

Протягом 20 років існування Полтавський навчально-виховний комплекс № 16 виховав не одне покоління обдарованих, непересічних, всебічно розвинених особистостей, які змогли самореалізуватися і досягти успіху в житті.